Day: January 18, 2019

Artisti serb Çedomir Petroviq pohon që Serbia duhet ta njohë Kosovën dhe t’i vërë sanksione Rusisë

Në ditën që presidenti rus Vladimir Putin qëndroi (dje) në Beograd, artisti serb Çedomir Petroviq, në gazetën “Danas” shkroi një artikull për marrëdhëniet Serbi – Rusi. Në këtë shkrim me titullin “Po na vjen shoku Putin”, ai, pasi ka theksuar…

MAQEDON TE VERTET JANE SHQIPTARET, JO BULLGARET

Në ndryshimet kushtetuese shteti i Maqedonisë se Veriut, duhet te ketë etnitë Shqiptare dhe Bullgare. Me përvetsimin e shpikjen e etnisë Maqedone, nga një pjesë e Bullgareve atje po përvesohet një pjesë shumë e lavdishme e historisë se Shqiptarëve dhe…

Vjen reagimi zyrtar amerikan pas vizitës së Putinit në Serbi

Në ditën kur presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, po qëndronte në Beograd, ambasadori i SHBA-së në Serbi, Kyle Scott, i ka rikujtuar Vuçiqit djegien e ndërtesës së Ambasadës së SHBA-së në Beograd. Scott në një reagim në twitter ka thënë…