Day: May 10, 2019

NATO ul flamurin shqiptar në gjysmështizë në nderim te Dëshmores së Atdheut

Në respekt të Dëshmores së Atdheut, Zarife Hasanaj, flamuri i Shqipërisë në selinë e NATO-s është ulur në gjysmështizë. Me vendim të Këshillit të Ministrave, dita e premte, u shpall dite zie kombëtare në nderim të nëntetares Zarife Muharrem Hasanaj,…

Ne Serrbi nis fushata e eger kunder bukpjeksit shqiptar,si fushata gjat luftes se dyte botrore kunder hebrenjeve

Një fushat e të djathtës ekstreme serbe kundër bukëpjekësve shqiptarë po merr përmasa fashiste. Në Kosovë e Shqipëri lëre që po heshtin pushtetarët, por edhe opinioni publik. Nga Enver ROBELLI Mon Gjuraj, bukëpjekës në një lagje të Beogradit, është vënë…

Nisin homazhet për nder të nëntetares Zarife Hasanaj, “Dëshmore e Atdheut”

Foto, Agim Rama Kane nisur homazhet ne Pallatin e Kongreseve per nder te nëntetares Zarife Muharrem Hasanaj, qe ra në krye të detyrës gjatë misionit të FA ne Letoni.  Sipas vendimit te qeverise, qe e shpalli te sotmen dite zie…

JOZEF DIOGUARDI: SERBËVE NUK MUND T’U ZËSH BESË

Ish-kongresisti Joe DioGuardi ka folur për idenë e fundit dhe debatet për shkëmbimin e mundshëm të territoreve midis Kosovës dhe Serbisë. Ish-kongresisti dhe lobisti i parë shqiptar në SHBA, DioGuardi thotë se së pari Serbia duhet të njoh pavarësinë e…

Kumanovë, Mos Harro!!!Shkruan Ati Aleksander,nga Argjentina e larget!

Përshëndetje Mirëmëngjesi, Bashkekombas – e, Vellezer dhe Motra Shqiptar, Miqësi e dashur, të Shqipërisë, Përkujtojmë, më 98º Vjetorin, me 9 Nëntor 1917, do të ekzekutohej në Selanik Patrioti Themistokli Gërmenji, para pushkatimit shfaqi tri dëshira të ndonjëherë: Të vishem me…