Day: May 28, 2019

Grupi i Kumanovës do të publikojë “bomba” për BDI-në dhe VMRO-në dhe për “vrasjen e komandantave”

Zoti_Zijadin Sela bonu gati per ndegjim se brenda disa diteve do te ket bomba💣💣💣 do tju pelqejnë shumë !! dhe qytetaret ilirides do e shofin se kan e kan votouar per sa vite dhe sjan mbushur mend duke votuar BASHKIMI DEMOKRATIK…

TRENAT ILEGALË VAZHDOJNË OPERIMIN NË VERI

Edhe pse që nga janari i vitit 2017 Autoriteti i Hekurudhave ka marrë vendim për ndalimin e qarkullimit të trenave ilegalë në veri, vetëm një është ndaluar ndërsa dy të tjerë janë duke vazhduar të veprojnë ilegalisht në atë pjesë….

KFOR-i: Jemi Të Gatshëm Të Intervenojmë.

Policia e Kosovës që nga mbrëmë ka nisur një aksion në disa komuna të Kosovës, që si cak ka pasur disa persona, përfshirë këtu edhe policë e doganierë. Aksioni ka vazhduar sot edhe në veri, ku raportohet se janë plagosur…

Forcat Ajrore Shqiptare nisin ushtrimet me helikopterët “BLACK HAWK”

Teknikët e Forcave Ajrore kanë nisur trajnimin në kuadër të marrjes së helikopterëve të rinj “Black Hawk”, nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës Sipas ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, “teknikët e Forcës Ajrore nisën trajnimin nga kolegët e tyre amerikanë…

KFOR-i aktivizon helikopterët në ajër,Zhvillime dramatike në veri te vendit

Policia e Kosovës po zhvillon një aksion të gjerë në veri dhe në jug të Mitrovicës. Nga disa pamje të siguruara nga RTV21, shihet se dy helikopterë të KFOR-it po e vëzhgojnë situatën në veri të Mitrovicës, pas arrestimeve të…

Bllokojnë rrugët e veriut serbët lokal : KFOR’i del në terren, siguron gjendjen

Pas aksionit të madh të Njësisë Speciale të Kosovës në Veri, serbët janë organizuar dhe kanë bllokuar rrugët atje, transmeton Gazeta Metro. Serbët fillimisht janë mbledhur në qendër, tek monumentin e princit Lazar. Pas kësaj rrugët që shpien në Zubin…

Edhe një polic nga Gjakova i plagosur gjatë aksionit në veri

Edhe një polic tjetër është plagosur sot gjatë aksionit të Policisë së Kosovës në Veri, duke çuar në dy numrin e zyrtarëve policorë që kanë pësuar nga ky operacion. Burime brenda aksionit policor në Veri të Mitrovicës bëjnë të ditur…

Policia tregon se ka hasur në rezistencë të armatosur,detaje të reja nga aksioni në Veri…

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës është duke zhvilluar një aksion në veri të Mitrovicës. Këtë operacion e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës përmes një njoftimi për media. Sipas këtij njoftimi, disa zyrtarë policorë dhe qytetarë dyshohen për “Pjesëmarrje…

Policia e Kosovës prangos dhjetëra serbë në Veri

  Një aksion të gjerë ka zhvilluar në orët e para të mëngjesit të sotëm Policia e Kosovës. Siç mëson Gazeta Express nga burime të sigurta brenda hetuesisë, nga ky aksion janë prangosur dhjetëra zyrtarë të policisë të nacionalitetit serb….