Day: May 29, 2019

“Engjujt” vrasës të BDI-së!

Do të mjaftojnë disa “bomba”, të publikuara në rrjetet sociale, ku dëgjohen çka flasin Ali Ahmeti dhe Musa Xhaferi, për të kuptuar se shqiptarët në Iliridë, në dy dekadat e kaluara, kanë qenë dhe vazhdojnë të mbeten peng i një…

Arreston edhe një zyrtare serbe në Zubin Potok.Policia e vazhdon aksionin në veri

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) respektivisht hetuesit e Departamentit të Hetimeve sot në orët e pasdites kanë arrestuar edhe një zyrtare policore në Zubin Potok. Arrestimi i sotshëm i të dyshuarës ( zyrtare policore e policisë kufitare me inicialet B.T)…

Çiftelia në Filharmoninë e Hamburgut!Kjo është Shqiptarja që futi çiftelinë në Filharmoninë e Hamburgut!

  Mbrëmë në Elbphilharmonie, në Hamburg jam paraqitur me çifteli nën tingujt e këngës sime të bukur shqipe „Tingellon teli i Çiftelisë“! Kështu, çiftelia është parë e dëgjuar për herë të parë në një koncert të tillë madhështor”, shprehet Hava…

29 MAJ 1453- KONSTANDINOPOJA NUK ISHTE ME

564 vite më parë, pikërisht më 29 maj 1453, pushoi së ekzistuari Perandoria Bizantine dhe filloi ngritja e Perandorisë Osmane. Proceset historike ne Europe u frenuan dhe pjesa lindore e kontinentit kaloi per 300-500 vjet ne periudhen e “kohës zero”….

Euro-deputetja Arba Kokalari,intervistohet…

Nuk është ky lajmi, jo sepse Arba nuk është shqiptare (këtë nuk mundet askush ta vërë në dyshim), por për një arsye tjetër; sepse Arba shkoi në Bruksel në fakt pa votat e shqiptarëve që jetojnë e punojnë në Suedi….

OFICERI SHQIPTAR DIPLOMOHET NË AKADEMINË E MARINËS AMERIKANE

Ky është një investim i madh për Shqipërinë, që dërgon një student të ri qysh në moshë të re për t’u kthyer pas katër vjetësh dhe për të shërbyer në forcat e armatosura. Akademia e Marinës Amerikane është ndër institucionet…

Nëse Serbia sulmon Kosovën? Kitaroviq:”Shumë shqiptarë sakrifikuan jetën për Kroacinë”

Hapja e ambasadës kroate në Tiranë në vitin 1994 ishte një ngjarje e madhe për marrëdhëniet mes dy vendeve. Tani, Kroacia dhe Shqipëria marrin pjesë bashkë në operacionet në Afganistan… Si do të reagojë Kroacia në rast se Serbia vendos…