Day: May 31, 2019

Largon Trump Bolton-in,njeriun që mbështeste ndarjen e Kosovës…

Presidenti i SHBA-së Donald Trump besohet se ka larguar këshilltarin e tij të sigurisë, John Bolton.Lajmi është bërë i ditur nga gazeta The Washington Post. Kush është John Bolton? Këshilltari i Sigurisë së Donald Trump ka qenë njeriu i kontaktuar…

Në Ferizaj turma e sulmon sërish gruan rome

Sërish është sulmuar fizikisht gruaja e komunitetit rom, kësaj here në Ferizaj. Pardje, ajo u sulmua në Lipjan. Gruaja rome që pak ditë më parë u pa në media dhe u linçua nën akuza të rrejshme, sot u sulmua edhe…

GJERMANIA I ADHURON MALET/AMBASADORI HELDT IRONIZON ANA BRNABIQIN

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt ka reaguar lidhur me deklaratën e kryeministres të Serbisë, Ana Brnabiq e cila tha se shqiptarët “janë njerëz të ardhur nga mali”. Përmes një postimi në Twitter, ambsadori Gjermanis Christian Heldt ka ironizuar…

Xhilanxhia rrah me rend serbin, grekun e rusin dhe fiton medaljen e artë

Djaloshi nga Gjilani, në katër turne në të cilat morri pjesë këtë vit në shtetin gjerman, zuri vendin e parë.Është vetëm 11 vjeçar, por Eni Latifi ka filluar të rendisë medaljet e arta nga sporti i karatesë në Gjermani. Në…

Atdhe Hasani dhe Krenar Voca diplomojnë me sukses të larte nga Shkolla Ushtarake të Aviacionit në Turqi

Ushtrisë më të re në Botë, sot janë shtuar edhe dy pilot të helikopterit. Atdhe Hasani dhe Krenar Voca kanë diplomuar me sukses nga Shkolla e Aviacionit të Turqisë “Kara Havacilik Okulu”, njofton Gazeta e Re. Këtë lajm e kanë…