Day: June 11, 2019

Edhe Zonja Madeleine Albright arrin në Kosovë

Ka mbërritur në Kosovës edhe ish-sekretarja amerikane e SHBA-së Madeleine Albright, transmeton Gazeta Metro. Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, që pak më parë priti ardhjen e ish-presidentit Bill Clinton, tani është takuar me Albright. “Jam krenare që, njëzet vite pas…

Arrin në Kosovë miku i madh i shqiptarëve nën masa të rrepta të sigurisë

Ka pak minuta që në Prishtinë ka arritur ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. Në aeroportin ‘Adem Jashari’ në kryeqytet, Clinton është pritur nga Ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli si dhe nga ish-presidentja Atifete Jahjgaga….