Day: October 5, 2019

Kongresisti më i madh prorus, mentor i Vjosa Osmanit,Gazeta amerikane alarmon për ndikimin rus në zgjedhjet në Kosovë

Gazeta hulumtuese amerikane “Open Source Investigations”, ka raportuar për raportet shumë të afërta të kandidates për kryeministre të LDK-së, Vjosa Osmanit, si dhe bashkëshortit të saj, Prindon Sadriut, me mikun e Putinit në SHBA, kongresistin Dana Rohrabacher. Kjo gazetë e…