Category: Të përgjithshme

Olta Xhaçka i jep titullin ‘Dëshmor i Atdheut” për babain, djali i Major Klodian Tanushi shkrehet në vaj (Foto)

I pranishëm në ceremoninë e pritjes së trupit të pajetë të major Klodian Tanushit, ka qënë edhe djali i tij i madh. Gjatë mbërritjes së trupit në aeroportin e Rinasit, 14-vjeçari është shkrehur në lot teksa ka parë arkëmortin në…

Sulmohet me bojë dhe tymuese rezidenca e Ambasadës Amerikane

Anarkistët sulmojnë rezidencën e ambasadorit të SHBA. Anarkistët e grupit “Ruvikona” sulmuan me bojëra dhe tymuese rezidencën e ambasadorit amerikan në Athinë, sot rreth orës 04:00. Sulmi përfshihet në një sërë protestash të anarkistëve për të lejuar terroristin e “17…

MBËRRIN NË ATDHE TRUPI I PAJETË I MAJOR KLODIAN TANUSHIT

Ka mbërritur në atdhe trupi i pajetë e major Klodian Tanushit. Avioni me arkivolin e Tanushit sapo ka zbritur në aeroportin e Rinasit. Në aeroport për të pritur trupin ishin, ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, shefi i Shtabit të Përgjithshëm…

Reagon deputeti në parlamentin e Bavarisë së epërme: Martinaj e jo Martinoviq, o gazetë pa redaktor!

Deli Balidemaj, deputet në parlamentin e Bavarisë së epërme, ka reaguar ndaj përdorimit të emërimit sllav, nga gazeta “Bota Sot”, për fshatin shqiptar, Martinaj. Ja ragimi i deputetit në parlamentin e Bavarisë së epërme ndaj gazetës Bota sot:“Në shërbim të…

Albright uron Kosovën me fjalët më të mira: Krenohem që i ndihmova shtetit tuaj (video)

Videomesazh nga mikja e madhe e Kosovës, Madeleine K. Albright, ish-sekretare e Shtetit për qytetarët e Kosovës me rastin e 10-vjetorit të Pavarësisë “Ndonëse na ndan oqeani, Kosovën dhe popullin e saj e kam gjithnjë në mendje. Sa herë më pyesin…

Zhytësi Amerikan Me Flamurin Shqiptar Thyen Rekord Ginisi, Arrin 18 Km Thellë Në Oqeanin Paqësor(VIDEO)

53-vjeçari Viktor Vescovo është amerikani që theu rekordin botëror duke u zhytur thellë në Oqeanin Paqësor. Ai është njeriu i parë që shkoi aq thellë, duke u zhytur në 11 milje (17 km e 700 m) në oqean, shkruajnë mediat…

SHOQATA “DJEMTË E LABËRISË”, KËRKOJNË NGA SHBA TË NDËRHY NË TË GJITHA INSTITUCIONET KYÇE NË SHQIPËRI!

Shoqata “djemtë e labërisë” që vepronë në Shqipëri, ka dalë me një njoftim për protestë që do e zhvillojë para Ambasadës së SHBA-së në Tiranë. Ata, nga Ambasada Amerikane do kërkojnë që të ndërhyjnë në të gjitha institucionet kyçe për…

SHBA, Itali, Britani, Gjermani, nën një zë: Dhuna në protestë e papranueshme

Katër ambasadat kryesore në vend, ajo e SHBA, Italisë, Gjermanisë dhe Britanisë kanë reaguar në lidhje me protestën që do të organizohet sot nga opozita, duke bërë thirrje për tubim paqësor. Edhe pse përmes 4 deklaratave të ndryshme, mesazhi i…

Një delegacion nga SHBA-të ia ‘zë’ derën kryeministri Haradinaj

  Një delegacion nga Amerika është pritur sot nga Ramush Haradinaj. Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, përmes një publikimi në rrjetin social Facebook, ka njoftuar për takimin e tij me delegacionin amerikan të Lutjeve të Mëngjesit të kryesuar nga ish-kongresisti,…

Gjermania demanton Presidentin: Samiti i Berlinit ishte organizuar në koordinim të plotë me SHBA-në

Samiti i Berlinit ka qenë i organizuar në koordinim të plotë ndërmjet Gjermanisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Një zyrtar gjerman i ka thënë Gazetës Express se ata për çështjet që kanë të bëjnë me Kosovën dhe Serbinë, kanë…

Page 2 of 221