Category: Të përgjithshme

Ja kush është Vlastimir Djordjevic, krimineli serb që pranoi se kishte fshehur trupat e shqiptarëve…

Tribunali i Hagës kishte dënuar me 27 vjet heqje lirie Djordjevicin, për shkak të krimeve të bëra në Kosovë. Vlastimir Djordjevic, krimineli serb ishte ndihmës ministër i Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë dhe Shef i Departamentit të Sigurisë Publike…

Nuri Seferi Triumfon ndaj Rad Rashid.

  Boksieri shqiptar, Nuri Seferi është rikthyer pas një kohe të gjatë të ring. Ai ka mundur boksierin me nënshtetësi gjermane, Rad Rashid. Seferi gjatë gjithë duelit ishte më i mirë se kundërshtari dhe pas numërimit të votave të gjyqtarëve,…

Sanxhaku kërkon status special,“Dridhet” Serbia!

Sanxhaku është bashkësi politike territoriale e qytetarëve të barabartë dhe e popujve të cilët jetojnë në Sanxhak. shqiptarëve, boshnjakëve, malazezëve dhe serbëve Këshilli kombëtar Boshnjak (Bošnjačko nacionalno veće – BNV) ka filluar “Iniciativën për zgjidhjen e statusit të boshnjakëve dhe…

Britania e Madhe do të sekuestrojë floririn e Ilir Metës në bankat e saj dhe Komunuellth-it

Eskpertët britanikë që po ndihmojnë në gjurmimin e pasurisë së politikanëve, zyrtarëve, prokurorëve dhe gjyqtarëve shqiptarë nëpër bankat e Mbretërisë së Bashkuar, kanë startuar në Londër në gjurmë të floririt të Ilir Metës. Bashkë me FBI dhe organet ligjzbatuese shqiptare,…

OKB ME NDERMJETSUES PER QESHTJEN SHQIPTARE TE ÇAMERISE

Metju Nimitz ndermjetsi i OKB per 20 vjet arriti marrveshjen midis Greqise dhe Maqedonise se Veriut. Lajme të mira për Republiken e Çamerise dhe Lajme shume të këqija për Greqine , kjo eshte tema e dites sot ne Greqi pas…

Pamje nga KFOR-i amerikan duke trajnuar Policinë e Kosovës

Ushtarake të KFOR-it dhe Ushtarët nga Brigada e 29-të e Këmbësorisë Skuadra e Combat, Garda Kombëtare e Tennessee dhe anëtarë të Policisë së Kosovës mbajten garën ”Top Cop” në muajin prill të këtij viti… Ushtarët e KFOR-it amerikanë muajin e…

SHOQATA ATDHETARE “DJEMTË E LABËRISË”, KËRKOJNË NGA SHBA TË NDËRHY NË TË GJITHA INSTITUCIONET KYÇE NË SHQIPËRI!

Shoqata “djemtë e labërisë” që vepronë në Shqipëri, ka dalë me një njoftim për protestë që do e zhvillojë para Ambasadës së SHBA-së në Tiranë. Ata, nga Ambasada Amerikane do kërkojnë që të ndërhyjnë në të gjitha institucionet kyçe për…

Në Shqipëri po përdoret medikamenti që dëmton kodin gjenetik të njeriut!

Mund të shoqërohen me anomali fizike, mendore, apo dhe abortime të parakohshme të fëmijës. Një tjetër efekt anësor mjaft i rëndë është efekti kancerogjen… Medikamenti për shpendët “dimetridazol” futet në vendin tonë në rrugë të paligjshme. Burime për Top Channel…

Disa pjesëtarë të SHIK’ut që u trajnuan në Francë u bënë vrasës në Kosovë,shkruan The Guardian

Franca ka ofruar trajnime ushtarake për UÇK-në. Përgjimet britanike të komunikimeve mes ushtrisë serbe gjatë kohës së luftës kanë zbuluar edhe se zyrtarë të DGSE-së janë vrarë bashkë me ushtarë të UÇK-së në një pritë të forcave serbe. Më poshtë…

KONGRESI I SHTETEVE TË BASHKUARA NDERON FAMILJEN E HARRY BAJRAKTARIT

Për 30 vite punova në shumë cështje. Por, kënaqësinë më të madhe e ndiej për lirinë e Kosovës dhe hyrjen e Shqipërisë në NATO. Një ceremoni e veçantë është mbajtur me rastin e 50 vjetorit të ardhjes së familjes së…

Page 6 of 227